رفوگری

.: تمیز کردن لکه ها :.

رفوگری

لکه آدامس و شمع : لکه آدامس یا شمع را با یخ سفت نمائید و با احتیاط و با کمک یک کاردک آن را از سطح فرش جدا کنید.

لکه جوهر ( دوات ) : لکه جوهر معمولی را با کمی ماست و آبلیمو مخلوط نمائید .این کار را چند نوبت انجام دهید تا کاملا جوهر جذب ماست شود. بعد از لکه زدایی با سشوار خشک کنید.

آبمیوه ،چای و غیره: با آب نیمه گرم و صابون و یا شامپو مخصوص فرش لکه گیری نمائید.

مایعات شیرین : این نوع مایعات پوسیدگی فرش راتسریع می کند حتما اثر این مایعات را سریعا از فرش پاک نمائید. ( با قالیشوئی تماس بگیرید )

لکه روغن  یا چربی : برای زدودن اثرات روغنی وچربی و واکس از صابون و سرکه سفید و پاک کننده های خنثی استفاده شود.( روغن ریخته شده را ابتدا با قاشق جمع کنید، یک تکه پارچه سفید بر روی لکه بگذارید و روی آن را با اطوی نیمه گرم اطو کنید ،روغن موجود در فرش جذب پارچه خواهد شد.

اثرات خون و تخم مرغ : از محلول نمک و سرکه سفید و آب نیمه گرم و صابون استفاده شود.

دوده و گرد و غبار زیاد : جهت زدودن دوده بویژه بر روی موکت تیره رنگ ، روی لکه نمک پاشیده شود و با جاروبرقی محل را تمیز نمائید.

شستشوی فرش: توصیه می شود شستشوی فرش را به شرکتهای معتبر قالیشوئی بسپارید.قبل از شستشو گرد و خاک فرش زدوده شود و از شامپوی مخصوص فرش استفاده کنید.

خشک کردن فرش: فرش را روی داربستهای مخصوص در نور ملایم آفتاب پهن کنید ، بطوریکه هوا در اطراف آن کاملا جریان داشته باشد. از آویزان کردن بر روی چمن یا دیئار و نور تند و سوزنده آفتاب جهت خشک کردن فرش خودداری شود.جهت خشک کردن قسمتی از فرش به کمک اسفنج حوله و یا پارچه پنبه ایی آب را جمع کرده و سپس قسمت مرطوب را در مقابل آفتاب ملایم و یا بوسیله حرارت ملایم سشوار دستی از پشت و روی فرش خشک نمائید.

استفاده از حرارت مستقیم وسائل حرارتی چون بخاری شومینه،رادیاتور و … جهت خشک کدن به فرش آسیب می رساند.

فرش نیز مانند هروسیله دیگری به منظور طولانی تر شدن عمر نیاز به مراقبت و نگهداری صحیح و اصولی دارد.رعایت نکات ذیل می تواند شما عزیزان را در رسیدن به این امر یاری کند.

.: نحوه مراقبت و نگهداری :.

(1)   از قراردادن فرش در مکانهای مرطوب خودداری نمایید. قسمت هایی از فرش که به دلایلی خیس شده را سریعا خشک نمایید.رطوبت در دراز مدت سبب پوسیدگی فرش می شود.

(2)   از قراردادن فرش در زیر نور مستقیم آفتاب خودداری نمائید.نور مستقیم باعث رنگ پریدگی و دورنگی در فرش شده واز رنگ اصلی فرش کاسته می شود.

(3)   از قراردادن فرش در نزدیکی منابع حرارتی و آتش زا (شومینه،بخاری و… )بپرهیزید. جنس فرش ماشینی اکریلیک بوده و کوچکترین حرارتی باعث آتش سوزی و یا سوختگی رخ فرش و یا تغییر حالت می شود.

(4)   حدالمقدور در زمان جابه جایی فرش آنرا رول کرده و سپس اقدام به جابه جایی نمائید.تاکردن فرش باعث شکستگی  و چروک در فرش می شود.

(5)   اسباب و اثاثیه سنگین نظیر مبل و میز را در دوره های زمانی متفاوتی تغییر مکان دهید تا از ایجاد فشردگی موضعی در سطح فرش جلوگیری کند.

(6)   فرشها همیشه در معرض لگدمان شدن و کثیف شدن قرار می گیرند لذا حداقل هفته ایی یکبار بوسیله جاروبرقی و هر 6 ماه یکبار به قالیشویی های معتبر جهت شستشوی صحیح و اصولی اقدام نمائید.

- در دو ماه آخر تعداد مراجعین به حداکثر رسیده لذا خواهشمندیم جهت تحویل فرش با دفتر هماهنگ شوید تا در تاریخ معین فرش تحویل شما گردد.

- در صورت عدم دریافت سفارش یکروز قبل از تحویل حتما به دفتر اطلاع دهید.
76131_0b0fe

- فاکتور سفید به منزله صاحب قانونی فرش است در حفظ و نگهداری آن دقت شود.

- هرنوع تغییر رنگ یا تداخل رنگ به علت عدم کیفیت و یا رنگرزی فرش به عهده قالیشویی نمی باشد.

- مدت اعتبار قبض 10 روز کاری می باشد لطفا جهت تمدید اعتبار با دفتر هماهنگ شوید.

- پارگی ناشی از پوسیدگی قبلی فرش به عهده قالیشوئی نمی باشد.

- در صورت پیشامد و خسارت وارده به فرش شرکت ملزم به پرداخت خسارت خسارت و یا رفع عیب ناشی از عدم نگهداری صحیح می باشد.

- در دو ماهه آخر سال (بهمن و اسفند ماه ) از اوایل بهمن با دفتر جهت تاریخ دقیق انجام کار هماهنگ شوید.