شستشوی فرش

.:  تفاوت شستشو در کارگاه مکانیزه با سنتی  :.

شستشوی فرش در کارگاههای فاقد دستگاههای مکانیزه ،فرش به صورت سنتی ( بوسیله کج بیل و نیروی فیزیکی کارگران) صورت می پذیرد که اغلب اوقات به فرش آسیب های جدی از قبیل دورنگی ،کجی فرش ؛پارگی و شکستگی ) ایجاد می شود.در شستشوی مکانیزه فرش کاملا استاندارد و اصولی شسته شدده و با آهار و رول شده با کاور تحویل مشتری می شود. قالیشوئی نائین با کادری مجرب و متعهد آماده ارائه سرویس دهی به تمامی نقاط کرج و حومه می باشد.

.: انواع شستشوی فرش :.

(1)   شستشوی معمولی (آبشور ) :  استفاده از مواد شوینده پودر و آبکشی کامل فرش.

(2)   شامپو شوئی : استفاده از پودر و آب نیمه گرم و شامپو مخصوص که باعث از بین بردن لکه های موجود در فرش  می شود.

(3)   اعلاشور : استفاده از مواد شوینده ،پودر ، شامپو و موادضدعفونی کننده فرش که در این نوع شستشو فرشها کاملا براق و نرم شده و شیستشوی کامل و اصولی انجام می شود.

(4)   صادراتی (کهنه شور) : این نوع شستشو مخصوص فرشهای صادراتی خاص می باشد.

(5)   رنگبرداری: این نوع خدمات مخصوص فرشهایی که به عللی دچار دورنگی و تداخل رنگ شده اند انجام می شود که با مواد مخصوص فرش رنگ زدایی شده و به حالت اولیه برمی گردد.

(6)   پرداخت و مو گیری : در این مرحله پرزهای اضافی فرش از پشت و روی فرش بوسیله برسهای مخصوص از فرش جدا می شود.

(7)   رفوکاری فرش: جهت ترمیم و مرمت فرشهایی که پاره یا پوسیده و یا ریشه بافی نیاز دارند انجام می شود.

نکته: اغلب فرشهای ماشینی باتراکم بالا بعد از شستشوی تا حدودی تغییر شکل داده و برگشت به حالت اولیه ملزم به طی زمانی حدودا دو هفته تا20 روز می باشدتا به حالت اولیه برگردند.)

.:  نکاتی در مورد نگهداری و شستشوی فرش :.

جاروکشی فرش: برای تمیز کردن فرش از جاروبرقی بادور خیلی تند و همچنین از جارو برسی چرخ دنده ایی استفاده نفرمایید.

نورآفتاب: هرگز فرش رابطور مداوم در جه نور شدید آفتاب قرارندهید،جهت جلوگیری از نور شدید از پرده ضخیم یا کرکره استفاده نمائید.

سایش :  هر چند وقت یکبار فرش سرو ته شود که به یک اندازه پاخورده و در معرض سایش قرار گیرد اگر مجبور هستید قسمتی از فرش را زیر درها قرار دهید درب را طوری تنظیم کنید که هنگام چرخش با فرش تماسی نداشته باشد.

حرکت فرش:  فرشها نیز بعضا در روی موکتهای صاف یا سنگ و موزائیک و سرتمیک کف اتاق براثر پاخوردن حرکت می کند. برای جلوگیری از این مورد می توان از آسترهای اسفنجی مانند یا شبکه های توری از جنس ( پی وی سی ) نرم استفاده نمود. این آسترها بایستی کوچکتر از ابعاد فرش باشد.